Chernihiv post

Відсьогодні в маршрутках платимо по 4,50?

З 1 серпня в черговий раз дорожчає проїзд у чернігівських маршрутках. Зростання вартості проїзду передбачене відповідно до підписаного навесні меморандуму з перевізниками.

Згідно з підписаною угодою вони мали впровадити ряд змін у своїй роботі: встановити GPS-трекери і підключити маршрутки до системи моніторингу руху маршруток, перевдягнути водіїв у одяг, “що відповідає єдиному зразку”, жорстко реагувати на порушення правил поведінки водіїв та слідкувати за технічним, санітарним та естетичним станом маршруток. Окремо прописані зобов’язання купити до кінця 2017 року 19 нових автобусів, а при ремонті старих — перефарбовувати їх у жовтий колір.

Андрій Черненко, заступник чернігівського міськго голови, який займається питаннями транспорту, підтвердив журналістам сайту Город, що більшість з поставлених перед перевізниками вимог виконано, тому з 1 серпня проїзд у чернігівських маршрутках коштуватиме вже 4 гривні 50 копійок. Єдине, з чим до цього часу виникають проблеми — ситема GPS-моніторингу на пасажирському транспорті. На минулому тижні в міській раді збирались перевізники і представники ТОВ “Дозор” для того, щоб обговорити існуючі проблеми. Андрій Умінський, комерційний директор ТОВ “Дозор Україна” на засіданні пообіцяв, що до 1 серпня всі проблеми буде вирішено.

За словами Андрія Черненка, з середини минулого тижня в місті працюють спеціалісти ТОВ “Дозор” і, на сьогодні, майже все виправлено, непрацюючі трекери замінено. А майже — бо все ще виникають проблеми з програмним забезпеченням і час від часу маршрутки зникають з системи спостереження за ними. Тим не менше до завтра все має працювати в повному обсязі.

Подорожчання проїзду не стосується тролейбусів, ціна на проїзд в яких встановлюється окремо. На 17 годину вечора 3 серпня заплановано Громадське обговорення вартості проїзду у громадському електричному транспорті, яке має відбутися у приміщенні Деснянської районної у м. Чернігові ради, за адресою проспект Перемоги, 141. 

У той же час, як пише громадська активістка Тетяна Романова на своїй сторінці у Фейсбуці, станом на 1 серпня підвищення так і не відбулося. Вона вважає, що без повного виконання всіх умов меморандуму не може йти і мова про підвищення вартості проїзду.

«- Жодної новини, повідомлення на сайті міської ради про це немає. Люди мають знати про це заздалегідь, а не в останній день. І бажано провести громадське обговорення – дізнатись думку людей.

– Де елементарний звіт про виконання чи невиконання перевізниками вимог Меморандуму, який міська рада ініціювала, а перевізники підписали? Які взагалі підстави підвищувати?!

– Представники міської ради, профільного управління, ви взагалі їздили в тих маршрутках? Ви сиділи на тих замизганих сидіннях? ви бачили ті брудні вікна? А це один із пунктів того Меморандуму.

– Щось не помітила, щоб всі водії були в синіх футболках? Бачила й в полоску, й жовті, й червоні…

– А іржавий транспорт? це теж покращення?

Чому ЧТУ проводить обговорення вартості проїзду, а тут хтось вирішує за людей?»,- пояснює Тетяна Романова.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі