Як майструють ляльки та готують вистави в чернігівському театрі ляльок? (відео)
Вже більше 40 років у театрі ляльок імені Довженка відкривають світ мистецтва наймолодшим чернігівцям. Професійне свято тут зустрічають бурхливою підготовкою до прем’єри.
Актор Роман Маджуга працює тут вже більше 6 років та зізнається, кожен раз, презентуючи новий спектакль, хвилюється. Роман жартує, у театрі у нього вже склалася своя династія – тут працює його батько, брат і дружина. Тож мук вибору ким стати, у нього не було. Після 6 років навчання в естрадно-цирковій академії, пішов працювати до рідного театру.
В майстерні над створенням головних персонажів вистав працюють швея, бутафор, художниця-оформлювачка та навіть столяр.
Жанна Григорьєва робить ляльки вже більше 20 років. Скільки їх змайструвала за кар’єру, навіть не пригадає. Каже, не менше 300. На одного героя йде близько 2 тижнів. А підготовка усієї вистави займає 2 місяці.
Періодично зношені ляльки ремонтують.
На робочому місті декілька видів клею та ножиці, голки, поролон. В діло можуть піти навіть пластикові ложки. Також пані Жанна малює і афіші, які прикрашають фасад театру. Тут поки що не перейшли на друковані банери і театр ляльок чи не єдиний заклад, де афіші до сих пір створюють власноруч. Ідеї для малюнків художниця знаходить у дитячих книжках.
В Чернігівському театрі ляльок бережуть традиції, але й працюють над створенням нового. Наприклад, тут взялися розвіювати стереотип, що вистави з ляльками можуть бути цікаві лише дітям і започаткували вечірню сцену, де вже 4-й рік ставлять вистави для молоді та дорослих.
Художній керівник театру Віталій Гольцов каже, підрахувавши в Україні людей, які займаються мистецтвом театру ляльок, біля 600. Чернігівська трупа професійне свято зустрічає у компанії своєї вірної аудиторії дітлахів, які першими побачать прем’єру знаменитої «Мері Поппінс».
Сюжет телеканалу «Дитинець»
