Chernihiv post

«ЗОЛОТА КАРТОПЛЯ»: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ СЕЛЯНИ ОБУРЮЮТЬСЯ НА ОПТОВИКІВ

Перші «картопляні жнива» на Чернігівщині принесли не бажаний результат для селян.

Так, люди збирають врожаї, хоч цьогоріч картопля надто мала.

«Вона просто не виросла, – каже мешканець села Билка Анатолій. – Картоплі в кущику багато, але вона уся маленька. Їй просто не вистачило дощів. У нас на Коропщині ціле літо було сухим».

Втім, по селах Коропського району нині їздять оптовики. Вони скуповують у населення картоплю по 7 грн за кілограм. Або пропонують обмін кілограму картоплі на кілограм цибулі.

В Менському районі картопля крупніша. Так, пані Валентина – мешканка села Волосківці – виставляє відерце картоплі на узбіччі автодороги:

«Дивіться, у мене гарний врожай цього року. Буйна картопля, як кулак, уся одна в одну. Я прошу за неї 11 грн за кілограм».

Тут дощі радували господарів, тому й врожай кращий. Неподалік від Волосківців, в селищі Березна оптом від селян купують картоплю по 8 грн за кілограм.

«Беру по 8, а продаю по 11, – зізнається оптовий покупець. – Я ж повинен свої затрати відшкодувати. Пальне і витрачений час».

Селяни на таку відповідь ображаються, адже, щоб виростити картоплю їм довелося понести значно більше затрат.

«Ми працювали на городах не покладаючи рук, а ці спекулянти беруть у нас за безцінь, а продають он як дорого, – обурюється пенсіонерка Марія, яка продає свій врожай неподалік автостанції в селищі Березна. – Я також поставила ціну 11 грн за кілограм».

Вулицями сіл Чернігівського району їздять вантажівки і збирають картоплю в людей ще за нижчою ціною. Пропонують 5 грн.

В супермаркетах картопля нині коштує від 14 до 18 грн за кілограм. Хоча можна зустріти картоплю і по 20 грн. Для порівняння: минулого року середня оптова ціна на картоплю в цей час становила 4-5 грн/кг. Відповідно, і роздрібні були набагато нижче.

Втім, експерти запевняють, що така дорога картопля лише ранніх сортів. Бо на неї неврожай. Дешевшою буде пізня картопля. Її копати почнуть пізніше. Ймовірно і врожаї будуть кращими. А тому й ціни знизяться.