Chernihiv post

Суд арештував катер замміністра, який разом з синами вивів з танкового заводу $1,5 мільйони

Суд заарештував моторний катер Костянтина Кучера, який в часи президентства Віктора Януковича був заступником міністра промполітики та очолював Агентство з питань оборонно-промислового комплексу. Про це пише «Перша інстанція» з посиланням на ухвалу Печерського райсуду м. Києва.

Згідно з судовими матеріалами, катер заарештований в рамках кримінального провадження про присвоєння бюджетних коштів в особливо великих розмірах при закупівлях устаткування для казенногопідприємства «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. Морозова».

Прокуратура встановила, що в червні 2010 року Кучер за попередньою змовою зі своїми синами незаконно заволодів грошима держпідприємства на загальну суму $1,5 млн.

Цю суму сім’я Кучера змогла отримати завдяки договору казенного підприємства з підконтрольною їм швейцарською компанією «Noris Group Switzerland АG» на постачання агрегатного верстата фірми Pfiffner (Швейцарія) і токарно-фрезерувального центру Mazak QT Nexus 250 MSY 2 (Японія).

У судових матеріалах зазначається, що туристичний мотокатер «Аннасія» 2005 року виготовлення, арешту якого домагалися прокурори, належить Кучеру-старшому. Суд задовольнив клопотання.

ГПУ відкрила цю кримінальну справу ще три роки тому. Тоді було встановлено, що Кучер змусив генерального конструктора-начальника казенного підприємства підписати цей корупційний контракт.

Ще в 2011 році аудитори звернули увагу на контракт зі швейцарською «Noris Group Switzerland АG», перевіривши фінансово-господарську діяльність «Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова» та «Харківського конструкторського бюро з двигунобудування». Відповідно до висновків аудиторів, придбання двох верстатів з програмним управлінням на суму $3 млн. не було передбачено фінансовим планом конструкторів.

У той же час, швейцарська компанія відразу отримали аванс у розмірі $1,5 млн, але товар в Україну так і не надійшов. За даними сайту moneyhouse.ch, серед учасників компанії «Noris Group Switzerland АG» значиться ім’я Антона Кучера.

Костянтин Кучер пропрацював заступником міністра промполітики України – главою Агентства з питань оборонно-промислового комплексу з 2010 по 2011 роки.

На початку 2013 року казенне підприємство «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова», яке входить до складу державного концерну «Укроборонпром», було перетворене на держпідприємство.

Джерело: nashigroshi.org