Chernihiv post

Офіційні сайти міст: реклама комп’ютерних ігор є, імен депутатів немає

Не новина, що деякі сайти органів місцевого самоврядування не зовсім відповідають критеріям офіційних, не оприлюднюють всієї необхідної інформації та не є зручними для користувачів. Але під час аналізу 120 сайтів міських рад різних рівнів у вересні-листопаді 2015 року, аналітики Центру політичних студій та аналітики зіштовхнулись із цікавими «особливостями» деяких із них.

Зокрема, сайт Гайворонської міської ради Кіровоградської області містить рекламу іу «випливаючому»  вікні, під час якої вмикається гучна музика. Здебільшого, це реклами комп’ютерних ігор та сайтів-тоталізаторів. За правилами реклами у мережі, вона не є безкоштовною, сайт, на якому вона розміщується, зазвичай, отримує прибутки від неї. Саме тому одразу ж виникає запитання – як на офіційному сайті органу місцевого самоврядування з’явилась комерційна реклама та як міська рада Гайворона розпоряджається прибутками від цієї реклами?

Інший не менш «цікавий» сайт – Городнянської міської ради Чернігівської області, на якому розміщено рекламний банер «Твій народний депутат», а при переході за цим посиланням – відкривається будівельний сайт, що пропонує свої послуги.

Проте комерційні реклами на офіційних сайтах міст – ще півбіди. Велика проблема сайтів цих обох міст в тому, що на них розміщено вкрай мало публічної інформації, контактів чиновників, навіть прізвища депутатів одна із рад не розмістила на своєму сайті. Так, кількість обов’язкової інформації, яка є на сайті Гайворонської міської ради становить 38%. А на сайті Городнянської міської ради цей відсоток заледве дотягнув до позначки в 30%. Така ситуація свідчить про одне – байдуже ставлення чиновників цих рад до права громадян на доступ до інформації, адже 60-70% необхідної інформації на сайті просто відсутня.

Проект здійснюється за фінансування Європейського Союзу та Ради Європи в рамках спільної програми “Зміцнення інформаційного суспільства в Україні”.
Автор: Чернігівська обласна ГО ЦПСА