Chernihiv post

У Раді відібрали два мандати, Атрошенко і Філатов лишаються депутатами

Верховна Рада підтримала складання депутатських повноважень нардепами від Радикальної партії Злати Огневич і Народного фронту Миколи Мартиненка.

Зокрема, за позбавлення Огневич від депутатських повноважень проголосував 301 парламентарій, а Мартиненко після трьох спроб зібрав 228 голосів.

Таким чином, у фракції Народний фронт залишилося 80 народних депутатів, а в Радикальної партії – 20.

Після голосування депутати з різних фракцій підійшли до трибуни з криками: «де Атрошенко», «де Філатов».

Після чого парламентська трибуна на кілька хвилин була заблокована.

Відзначимо, що Владислав Атрошенко та Борис Філатов стали мерами Чернігова і Дніпропетровська відповідно.

Атрошенка і Філатова знов не позбавили мандатів, бо Гройсман всупереч вимогам депутатів не винес постанови по Філатову та Атрошенку на голосування, – прокоментувала Свободі ФМ ситуацію в Раді народний депутат Анна Романова.

Інші джерела стверджують, що Атрошенко і Філатов не подали відповідних заяв:

За даними нардепа Власенка (телеканал 112) станом на 12-00 голова ВРУ Гройсман повідомив депутатам, що начебто Атрошенка і Філатова запрошено на засідання ВРУ на четверг для надання пояснень. Тому питання на голосування щодо зняття їх повноважень на голосування сьогодні не виносилося.

Місяцем раніше Верховна Рада з двох спроб не змогла позбавити Злату Огневич, Владислава Атрошенка та Бориса Філатова депутатських мандатів.

Спікер Володимир Гройсман по кілька разів ставив ці питання на голосування, однак у сесійній залі вперто не вистачило голосів.